SM8S13ATHE3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SM8S13ATHE3/I
Paket:
DO-218AC
Beschreibung:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO218AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 307A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AC
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-218AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V