SM8S16A-Q
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SM8S16A-Q
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
DO-218
Beschreibung:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO218
Auf Lager : 1854
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 254A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218
Series Automotive, AEC-Q101, SM8SF-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V