SM8S17CAH
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SM8S17CAH
Paket:
DO-218AB
Beschreibung:
TVS DIODE 17VWM BI
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 239A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, SM8SxxH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V