SM8S20HE3/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SM8S20HE3/2D
Paket:
DO-218AB
Beschreibung:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO218AB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 184A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.8V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V