Zuhause / TVS Diodes / SMA5J12A-E3/5A
minImg
SMA5J12A-E3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMA5J12A-E3/5A
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V