Zuhause / TVS Diodes / SMA5J14CAHE3/5A
minImg
SMA5J14CAHE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMA5J14CAHE3/5A
Beschreibung:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V