Zuhause / TVS Diodes / SMA5J22C-E3/61
minImg
SMA5J22C-E3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMA5J22C-E3/61
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V