Zuhause / TVS Diodes / SMA5J26CA-E3/5A
minImg
SMA5J26CA-E3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMA5J26CA-E3/5A
Beschreibung:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V