Zuhause / TVS Diodes / SMA5J6.5CAHE3/61
minImg
SMA5J6.5CAHE3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMA5J6.5CAHE3/61
Beschreibung:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 44.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V