Zuhause / TVS Diodes / SMA5J8.5HE3/5A
minImg
SMA5J8.5HE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMA5J8.5HE3/5A
Beschreibung:
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.9V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V