SMA6F30AY
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
SMA6F30AY
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
SMAflat
Beschreibung:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMAFLAT
Auf Lager : 802
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMAflat
Series Automotive, AEC-Q101, SMA6F
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V