SMA6F85A-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMA6F85A-M3/I
Paket:
DO-221AC (SlimSMA)
Beschreibung:
600W,85V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 136V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V