SMA6HS40A-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SMA6HS40A-Q1
Paket:
DO-221AC (SlimSMA)
Beschreibung:
TVS SMD 40V 600W Uni-directiona
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.3A
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Package / Case DO-221AC, SlimSMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V