SMA6HS6.5A
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SMA6HS6.5A
Paket:
DO-221AC (SlimSMA)
Beschreibung:
TVS SMD 6.5V 600W Uni-direction
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.6A
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series -
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-221AC, SlimSMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V