SMA6J15CA-Q
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMA6J15CA-Q
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Auf Lager : 3902
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMA6J-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V