SMA6J36A-Q
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMA6J36A-Q
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Auf Lager : 2822
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.4A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMA6J-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V