Zuhause / TVS Diodes / SMA6J85CAFL-TP
minImg
SMA6J85CAFL-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
SMA6J85CAFL-TP
Paket:
DO-221AC (SMA-FL)
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SMA-FL)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V