SMA6J90CA
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMA6J90CA
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
TVS DIODE 90VWM 146VC SMA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMA6J
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V