SMA6L120A
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMA6L120A
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-221AC
Beschreibung:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO221AC
Auf Lager : 2275
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC
Series SMA6L
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V