SMA6L33A
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMA6L33A
Beschreibung:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO221AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V