SMAJ14CHE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMAJ14CHE3/5A
Beschreibung:
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO214AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.8V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V