SMAJ150A-13
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
SMAJ150A-13
Paket:
SMA
Beschreibung:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SMA
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V