SMAJ180CA-Q
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMAJ180CA-Q
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TVS DIODE 180VWM 292VC DO214AC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 201V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMAJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V