SMAJ18CA-TR
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
SMAJ18CA-TR
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
SMA (DO-214AC)
Beschreibung:
TVS DIODE 18VWM 39.3VC SMA
Auf Lager : 587
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 59A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series SMAJ, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.3V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V