SMAJ250A-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
SMAJ250A-TP
Paket:
DO-214AC (SMAJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 279V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMAJ)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 405V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 250V