SMAJ250C
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMAJ250C
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
TVS DIODE 250VWM 425.25VC DO214
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 264.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 425.25V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 250V