SMAJ58A-Q
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMAJ58A-Q
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
Auf Lager : 35875
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 5000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMAJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V