SMB10J26A
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
SMB10J26A
Beschreibung:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMB10J
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V