SMB10J80CA-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
SMB10J80CA-TP
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.72A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 88.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 129.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 80V