SMB10J9.0AH
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
SMB10J9.0AH
Beschreibung:
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 64.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 10V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, SMB10J
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9V