Zuhause / TVS Diodes / SMB8J14CHE3/52
minImg
SMB8J14CHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMB8J14CHE3/52
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 800W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.8V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V