Zuhause / TVS Diodes / SMBG12CAHE3/52
minImg
SMBG12CAHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBG12CAHE3/52
Paket:
SMBG (DO-215AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO215AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V