SMBG13AHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBG13AHE3/5B
Beschreibung:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO215AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V