Zuhause / TVS Diodes / SMBG14CAHE3/5B
minImg
SMBG14CAHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBG14CAHE3/5B
Beschreibung:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO215AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V