SMBG15CHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBG15CHE3/52
Beschreibung:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO215AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26.9V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V