SMBG18CHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBG18CHE3/52
Beschreibung:
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO215AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.2V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V