SMBG64AHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBG64AHE3/5B
Paket:
SMBG (DO-215AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO215AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V