SMBJ10HE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ10HE3/5B
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.8V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V