SMBJ120CA-HR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMBJ120CA-HR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series SMBJ-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V