Zuhause / TVS Diodes / SMBJ130A-E3/52
minImg
SMBJ130A-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ130A-E3/52
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
Auf Lager : 4673
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V