Zuhause / TVS Diodes / SMBJ150AHE3/5B
minImg
SMBJ150AHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ150AHE3/5B
Beschreibung:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V