Zuhause / TVS Diodes / SMBJ150CAHE3-TP
minImg
SMBJ150CAHE3-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
SMBJ150CAHE3-TP
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V