SMBJ15A-HR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMBJ15A-HR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series SMBJ-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V