SMBJ220A-Q
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SMBJ220A-Q
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
SMB (DO-214AA)
Beschreibung:
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.7A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V