SMBJ24A-HRA
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMBJ24A-HRA
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series SMBJ-HRA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V