SMBJ28CA-HR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SMBJ28CA-HR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series SMBJ-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V