Zuhause / TVS Diodes / SMBJ33CA-M3/5B
minImg
SMBJ33CA-M3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ33CA-M3/5B
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V