SMBJ33CD-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ33CD-M3/I
Paket:
DO-214AA (SMBJ)
Beschreibung:
TVS DIODE 33VWM 52.5VC DO214AA
Auf Lager : 685
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 37.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 52.5V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V