Zuhause / TVS Diodes / SMBJ440CA/TR13
minImg
SMBJ440CA/TR13
YAGEO
Produkt-Nr.:
SMBJ440CA/TR13
Hersteller:
YAGEO
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
SMBJ, DO-214AA, 440V, 713V, REEL
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 900mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 492V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 713V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 440V