Zuhause / TVS Diodes / SMBJ48CA-M3/5B
minImg
SMBJ48CA-M3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMBJ48CA-M3/5B
Beschreibung:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V